Spam’i nasıl durdurabiliriz?

Sebepler aslında düşündüğünüzden daha basit. Çoğu Spam, nasıl çalıştığını anlarsa ISS’niz veya E-posta yöneticiniz tarafından durdurulabilir.

Bunu sizin için açıklamada ne kadar basit olabileceğimizi görelim.

Gerçekten SADECE 4 tür Spam vardır.

Uygulama. % 50-75 Normal bilgisayarlarda Truva Atları ve Botlardan gelir
Uygulama. % 10-15 E-posta Pazarlama Şirketlerinden Geliyor
Uygulama. % 5-10 Güvenliği Aşan / Saldırıya uğramış Sunuculardan veya Hesaplardan Gelir
Uygulama. % 2-5 Ücretsiz E-posta Sağlayıcılarından Gelir

Bu birlikte tüm e-posta girişimlerinin % 99‘undan fazlasını oluşturur. Bunlara kısa bir açıklama yapalım.
Sıradan bilgisayarlarda Truva atları ve Botlar

Bu, İnternet üzerinden yaygın çalışan Spam’in ana biçimidir. Genellikle ‘BotNets‘ veya ‘SpamBots‘ olarak adlandırılan bilgisayar korsanları ve spam gönderenler, genellikle internetteki görüntülerde veya web sayfalarında gizlenen virüslere veya programlara sahip savunmasız işletim sistemlerinden yararlanır ve bilgisayarınız savunmasızsa, program temelde bilgisayarınızı ele geçirir ve bilgisayarınızın gücü ve internet bağlantınız ile istediğiniz her şeyi yapabilir. (Genellikle fark ettiğiniz tek şey, bilgisayarınızın biraz daha yavaş çalıştığıdır) Genellikle bu programlar bilgisayar korsanlarından talimatlar bekler ve bekler ve genellikle bir bilgisayar korsanı ‘sahip olduğu’ yüz binlerce bilgisayara sahip olabilir. Onun için karlı bir yol ‘BotNet’i kullanmak, bilgisayarların e-posta sunucusu gibi davranmasını sağlamak ve milyonlarca spam göndermektir.

Bu onun için iyidir, çünkü birçok bilgisayar kullanmak alarmları tetikleme olasılığını azaltır ve engellenmesi daha zordur.

Peki, bununla nasıl başa çıkabiliriz? Bilgisayarınız ve gerçek bir e-posta sunucusu arasında bazı farklar var ve bu yardımcı oluyor. Örneğin, bilgisayar korsanı kullandığınız IP’nin adını değiştiremez. Ayrıca, istenmeyen posta önleme şirketleri ve İSS’ler, güvenliği ihlal edilmiş ev bilgisayarlarını tespit etmek ve ev tarzı bağlantılar için kullandıkları IP’leri sağlamak için spam tuzakları kullanır. Bu bilgiler, spam göndermekten ödün verebilecek IP adreslerinin veritabanlarını oluşturmak için kullanılır. Bazı İSS’ler bu listelerden birini veya daha fazlasını kullanarak gelen saldırıların% 95’inden fazlasını engelleyebilir.

Örneğin SpamRats‘taki böyle bir veritabanında listelenen 25 milyondan fazla IP vardır ve yalnızca Spam’in% 50’sinden fazlasını engeller. İSS’niz bu tür listeleri kullanıyorsa, bu ‘BotNet’ spam’ını engellemenin en iyi yoludur.